Uwaga: poniższe terapie stanowią jedynie dopełnienie  SESJI DŹWIĘKOWYCH w przypadkach uznanej przeze mnie celowości ich zastosowania.

Akupunktura

polega na wkłuwaniu igieł w punkty akupunkturowe.w celu przywrócenia właściwego przepływu energii-Qi w meridianach. Akupunktura jest składową Tradycyjnej Chińskiej Medycyny. 

Aurikuloterapia

jest akupunkturą małżowiny usznej i może stanowić samodzielną terapię (uzależnienia) lub stanowi składową akupunktury całego ciała.

W przypadku OTYŁOŚCI przeprowadza się zabiegi polegające na wkłuwaniu mini-igiełek do małżowiny usznej i pozostawianie ich na parę dni (pod plasterkami). 
Stymulacja punktów usznych poprzedza założenie mikro-igiełek w celu pobudzenia procesów metabolicznych poprzez wsparcie organów odpowiedzialnych za trawienie i metabolizm

Moksowanie

Polega na podgrzewaniu punktów akupunkturowych w celu rozproszenia zimna i wilgoci, będących przyczyną wielu schorzeń, zarówno ostrych jak i przewlekłych. 

Regularne wprowadzanie żywiołu Ognia do organizmu predysponowanego do kumulowania zimna i wilgoci, podwyższa odporność organizmu na zaziębienia, zwiększa witalność, jak również leczy i zapobiega schorzeniom przewlekłym (m.in. choroby nowotworowe i autoimmunologiczne).

Nagrzewanie podczerwienią z minerałami

Światło podczerwone emitowane przez lampę rozgrzewa tkanki, rozszerza naczynia krwionośne poprawia krążenie.Przechodzace przez płytkę mineralną promieniowanie cieplne i podczerwone wzbogaca się o dobroczynne minerały wnikające do organizmu. Stosowanie podczerwieni jest bardzo efektywne we wszystkich stanach tzw. Zimnej Wilgoci lub Zimnego Wiatru.

Koloroterapia

polega na oddziaływaniu różnymi kolorami spolaryzowanego światła ,przy użyciu lampy Q-light, jest przeze mnie stosowana u każdego pacjenta poddawanego jakimkolwiek zabiegom, bowiem odpowiednie dopasowanie kolorów do rodzaju problemu zdrowotnego, pozwala zwiększyć efektywność i uprzyjemnić każdą terapię. Dzięki możliwości ustawienia lampy na zmieniające się w pożądanej sekwencji kolory światła, można zaprogramować pracę lampy na czas trwania całej sesji.

Laseroterapia

Zastosowanie lasera w medycynie obejmuje szeroki zakres oddziaływań. Najczęściej sięgam po prysznic laserowy w przypadku różnego rodzaju ran , takich jak owrzodzenia, ropnie, odleżyny, oparzenia i inne słabo gojące się zmiany skórne. Korzystam również z sondy laserowej podczas stymulacji punktów usznych (najczęściej w leczeniu otyłości). To urządzenie ma wiele innych możliwości terapeutycznych , szczególnie w patologiach bólowych.

Elektroterapia

Płaszczyznowo zastosowanie impulsów elektrycznych odbywa się poprzez matę do elektrostymulacji. W mojej praktyce obserwuję bardzo korzystne efekty w przypadku osób z bólami pleców, kręgosłupa, rwa kulszową. Zazwyczaj pacjent leży na macie ustawionej na określony program terapeutyczny i równocześnie jest poddawany muzykoterapii lub koloro-terapii.