Nelly Radwanowska (SHENAYA)

Z wykształcenia jestem lekarzem medycyny ze specjalizacją Chorób Wewnętrznych. Od dziecka interesowała mnie biologia i zachwycałam się cudem  przejawienia poprzez wszystkie żywe organizmy. Bacznie obserwowałam naturę i próbowałam zrozumieć mechanizmy jej funkcjonowania, co skutkowało nieustannym poszerzaniem wiedzy mogącej przybliżyć mnie do odpowiedzi na niekończące się pytania. Miałam nadzieję, że te odpowiedzi znajdę w procesie “twardej” edukacji akademickiej, ale im więcej czasu obracałam się w kręgach “białych fartuchów”, tym bardziej oddalałam się możliwości dotarcia do prawdy.  Chcąc dotrzeć do wnętrza ciała sięgnęłam po wiedzę dotyczącą diagnostyki z tęczówek oczu (irydiologia), która zachwyciła mnie swoimi możliwościami oceny zaburzeń funkcjonowania organizmu ludzkiego na długo przed możliwością ich uchwycenia metodami akademickimi.  To skłoniło mnie z kolei do sięgnięcia po wiedzę o ziołolecznictwie.

Praca w roli klinicysty i asystenta w Akademii Medycznej wymagały ode mnie dużo wysiłku i trzymania się zasad systemu dalekiego od natury, co poskutkowało osłabieniem organizmu i poważnymi okulistycznymi problemami, których finałem było pęknięcie rogówki z zapadnięciem się gałki ocznej. Można się domyśleć jaki był mój stan psychiczny w związku z pół-rocznym nieskutecznym “leczeniem” i werdyktem o konieczności przeszczepu rogówki. To był moment zwrotny w moim życiu, bo uświadomiłam sobie, że medycyna, w którą tak mocno wierzyłam, nie może mi pomóc.Próbowałam terapii ziołami, ale bez efektu, aż w końcu trafiłam do lekarza homeopaty, który podał mi dosłownie 3 dawki remedium homeopatycznego, stawiając mnie na nogi i po 2 tygodniach wróciłam całkowicie zdrowa do pracy.

Od tego momentu wieloletnia nauka klasycznej homeopatii stała się głównym i radością życia. Do dziś posiłkuję się tą wiedzą, nierzadko z bardzo dobrymi efektami.

Pod koniec pracy w Akademii Medycznej miałam również wielki zaszczyt być oddelegowaną do Japonii na 3-miesięczne stypendium naukowe w dziedzinie Endokrynologii. Dzięki okazanej serdeczności umożliwiono mi ponadprogramowy mi dostęp do  szkoły akupunktury japońskiej, gdzie skorzystałam z kursu akupunktury usznej, którą po powrocie wdrożyłam w mojej praktyce i do dziś z niej korzystam. Po powrocie z Japonii zdecydowałam o podjęciu nauki w Szkole  Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Akupunktury dla lekarzy, co następnie pozwoliło mi poszerzyć spektrum usług terapeutycznych w prywatnej praktyce. 

Niedługo później  moja przyjaciółka zabrała mnie na  koncert gongów, po którym odczułam wyraźny przypływ energii. Natychmiast pojawiła się myśl: “ja też tak chcę grać”. Długo nie trzeba było czekać na urzeczywistnienie tej myśli. Uczestniczyłam w paru sesjach i spotkaniach z instrumentami naturalnymi(gongi, misy, kamertony), które tak mnie oczarowały, że moja przestrzeń terapeutyczna stopniowo zaczęła wzbogacać się o gongi, misy, a potem kamertony, które w dużym stopniu zastępują mi w praktyce igły akupunkturowe lub są stosowane równolegle z nimi.

Terapia kamertonami w oparciu o wiedzę w zakresie Medycyny Chińskiej i Akupunktury okazała się nadzwyczaj skuteczną formą pomocy moim pacjentom, co zaowocowało wydaniem książki “Medycyna Wibracyjna” (2013) i wieloma warsztatami , na których dzieliłam się opracowaną przeze mnie metodą terapii w oparciu o kamertony planetarne w kanonie TCM -Dźwiękopunktura©

W ten sposób otworzyły się “drzwi” do szeroko rozumianego dźwięku i przyszło zrozumienie, że wszystko, tzn. całe przejawienie życia  jest DŹWIĘKIEM. Każda forma życia jest przejawieniem Jedności manifestującej się poprzez częstotliwości myśli i emocji. Wszystko co jest widziane, słyszane, odczuwane wydaje się “należeć” do statycznego świata materialnego, co z kolei rodzi “konieczność” nieustannego poszukiwania metod na uzdrowienie, naprawienie, odzyskanie lub ucieczkę z iluzji niekompletności. Zakres “ludzkich” przekonań utrzymuje wyobrażenia o niekompletności, niedoskonałości i chorobach, które bez końca są kompletowane, udoskonalane i leczone w doskonałej energetycznej Jedności “doświadczającej” zero-jedynkowej matrycy, braku i pełni ,cierpienia i ulgi,  Yin i Yang…

Gdy pojawiło się “rozpoznanie” tego wszechobecnego wzorca życia,  edukacja i dotychczasowe  przekonania budujące iluzoryczne wyobrażenia o roli lekarza uległy automatycznie transformacji.  

Wyłoniła się pasja do muzyki, zarówno w kontekście “naprawiania” zdrowia, jak również komponowania utworów i dzielenia się nimi w domenie publicznej. w pewnym momencie zdecydowałam się na naukę produkcji i aranżacji muzyki w Akademii Dźwięku w Warszawie. W trakcie  zdobywania umiejętności w tym zakresie zrozumiałam, że znajomość poruszania się w wirtualnym świecie programów muzycznych, wiedza techniczna i zapoznanie się z mechanizmami rządzącymi światem “Music Show” , są absolutnymi “niezbędnikami” każdego samodzielnego artysty.

Współczesny świat daje nam ogrom narzędzi umożliwiających zaistnienie w domenie publicznej, a jednocześnie wymaga nakładu ogromnej ilości pracy i otwartości na wszechstronne zdobywanie wiedzy .

Cechuje mnie od dziecka duża otwartość na nabywanie nowych umiejętności i wszelkiego rodzaju wyzwania, co niewątpliwie ma wpływ na zakres aktywności, które wyłaniają się w mojej życiowej przestrzeni. 

Obecnie skupiam się w dużym stopniu na muzyce “żywej” (sesje, koncerty) jak i elektronicznej (studio nagrań).

Pod artystycznym pseudonimem SHENAYA tworzę i produkuję  własne utwory. Mnóstwo pomysłów twórczych i serdeczny odbiór towarzyszących mi ludzi, wnoszą wielką radość i każdego dnia nadają mi sens istnienia:-)

BIOGRAM (kluczowe etapy edukacji)

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny-Dyplom lekarza (1986)
 • Specjalizacja z Chorób wewnętrznych (1989)

 • Praca jako lekarz i nauczyciel akademicki: Klinika Kardiologii i Klinika Endokrynologii (1987-1997)

 • Nauka Irydiologii (1992-1996)

 • Stypendium naukowe w Japonii -Tokyo; Toranomon Hospital; Endocrinology&Metabolism Dept.(1996)

 • Nauka akupunktury usznej-Tokyo(1996)
 • Kurs Qigong-Tokyo(1996)

 • Szkoła Homeopatii Klasycznej w Poznaniu (1997-2008)
 • Akademia Homeopatii Klasycznej dr A.Geukensa z Belgii (2000-2008)
 • Szkoła Akupunktury i Medycyny Chińskiej dla lekarzy dr Z.Garnuszewskiego; uprawnienie  do leczenia Akupunkturą (2003)
 • Nauka producji i aranżacji muzyki -Akademia Dźwięku w Warszawie (2022)
 • Nauka miksu i masteringu w produkcji muzycznej(2023-24)